Osiedle Riverview

W gdańskim stylu

U źródeł historii

Riverview to osiedle z bezpośrednią ekspozycją na rzekę, zlokalizowane w Śródmieściu Gdańska – miasta o bogatej historii, nierozłącznie związanego z morzem i wodą. Budynki, położone w obrębie ulic: Na Stępce, Angielska Grobla i Jana Dziewanowskiego, będą charakteryzować się zabudową mieszkalną nawiązującą do zabytkowej architektury miasta.

Przemyślany układ budynków oraz dbałość o wysoki standard wykończenia oddadzą ideę przyświecającą firmie – budowania mieszkań przyjaznych ludziom.

O Riverview

W GDAŃSKIM STYLU

Architektura Riverview na każdym etapie podkreśla związek z hanzeatycką zabudową miasta. Przy projektowaniu zadbano o połączenie zarówno zabytkowego, jak i nowoczesnego charakteru dynamicznie rozwijającego się miasta Gdańska. Kształt dachów, strzelistość brył i podkreślenie pionów będzie stanowić odniesienie do historycznych kamienic. Podzielone na część wyższą i niższą bryły budynków, tworząc kolejne plany, pozostaną lekkie w odbiorze, jednocześnie definiując bulwar i pierzeję. Między budynkami znajdą się otwarcia umożliwiające widok na rzekę, wyspę Ołowiankę oraz stare miasto. Starannie zaprojektowana zabudowa wpisze się w istniejącą pierzeję uzupełniając ją i po części odtwarzając historyczne podziały działek.

DOPRACOWANE W DETALACH

W budynkach zostaną wykorzystane materiały charakteryzujące się wysokim standardem, m.in. trójwarstwowa ściana elewacyjna z cegły, inne trwałe materiały elewacyjne oraz dachówka ceramiczna. Nasi architekci zadbali również o akustykę mieszkań wykorzystując materiały przewyższające obowiązujące na rynku normy. W mieszkaniach znajdą się wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, jak i duże trójszybowe okna aluminiowo-drewniane ograniczające przegrzewanie się mieszkań.

Zadbano również o innowacyjne rozwiązania proekologiczne, które pozwolą inwestycji – jako pierwszej realizacji mieszkaniowej w Polsce – ubiegać się o prestiżową, amerykańską certyfikację LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Wśród nich pojawią się: zbiornik retencyjny, którego budowa zabezpieczy osiedle przed nadmiernym opadem wód deszczowych, energooszczędne oświetlenie zastosowane we wszystkich budynkach osiedla czy znacznie przewyższające wymogi określone przepisami termiczne przegrody ścian zewnętrznych. Przy budowie wykorzystane zostaną naturalne, trwałe i niskoemisyjne materiały, które pozwolą mieszkańcom cieszyć się jakością wykonania przy jednoczesnej dbałości o środowisko.

DOPASOWANE DO OCZEKIWAŃ

Osiedle Riverview stanowić będzie 7 budynków, w których znajdą się 282 lokale. Wszystkie z nich charakteryzować będzie przemyślany i funkcjonalny układ. Dla mieszkańców zaplanowano ogromny wybór różnorodnych mieszkań: od przestrzennych jednopoziomowych po komfortowe piętrowe; od przytulnych kawalerek po okazałe penthousy. Większość mieszkań zaopatrzonych będzie w taras, balkon lub loggie, a niektóre z nich będą dysponować prywatnym ogródkiem. Przyszli lokatorzy będą mieć również swobodę wyboru ulubionego kierunku świata, na który wychodzić będą okna, oraz widoku - na wodę i Stare Miasto, ulicę lub zielony dziedziniec.

Na terenach części wspólnych wokół Riverview powstanie ogród z bogatymi nasadzeniami. Bujna roślinność będzie wkomponowana w strefy funkcjonalne stanowiące przestrzeń do odpoczynku, rekreacji i spotkań mieszkańców, wśród których znajdzie się m.in. miejsce na grill. Do użytku mieszkańców zostaną również oddane: podziemna hala garażowa, komórki lokatorskie czy wózkarnia.

INWESTYCJA NA LATA

Wysoki standard osiedla zlokalizowanego tuż nad wodą, w niedalekim sąsiedztwie największych atrakcji i zabytków nadmorskiego miasta to filary bezpiecznej lokaty.

Galeria

Sprzedaż mieszkań rozpocznie się po zakończeniu budowy osiedla - w sierpniu 2019 r.