Spokojna przystań w zabytkowym mieście

W harmonii z miastem

Miejsce przyjazne mieszkańcom

Bliskość zabytków miasta i dostępność usług przy jednoczesnym zacisznym charakterze osiedla, ulokowanego w niedalekiej odległości od tras turystycznych, są niekwestionowanymi wyróżnikami Riverview.

Położone w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki i Wyspy Spichrzów, z ekspozycją na wyspę Ołowiankę i Polską Filharmonię Bałtycką, dodaje okolicy niepowtarzalnego uroku.

W centrum miasta

Komfort życia

Kameralna lokalizacja Riverview stanowi doskonały wybór dla rodzin i osób ceniących spokój. Bliskość mariny i sąsiedztwo rzeki to atuty Riverview, z których skorzystają osoby stawiające na aktywny wypoczynek oraz czerpiące przyjemność z życia w otoczeniu wody. Niedaleka odległość do Starego Miasta sprawia, że można cieszyć się zabytkową częścią Gdańska każdego dnia. Dodatkowy atut inwestycji stanowi dogodna możliwość podróżowania. Zlokalizowany w odległości 18 km, jeden z najnowocześniejszych portów lotniczych, oferuje ponad 50 krajowych i europejskich połączeń.

Rewitalizacja dzielnicy

Miejsce, w którym historia tworzy się na nowo

W okolicy miejsca, gdzie powstaje Riverview, funkcjonowała niegdyś także miejska cieślarnia, młyn parowy czy basen służący wojsku. Stąd przy projektowaniu Riverview położono duży nacisk na poszanowanie historii tego miejsca. Ścisła współpraca z Miejskim Konserwatorem Zabytków oraz użycie materiałów o wysokim standardzie wykończenia mają na celu wkomponowanie inwestycji w architekturę dawnego Gdańska. Projekt budowy Riverview uwzględnił również ożywienie dzielnicy, czyniąc z okolicy doskonałe miejsce spotkań dla mieszkańców.

Kanał Na Stępce. Lata 1960-1964, Gdańsk / źródło: fotopolska.eu